banner isbank

YENİ BİR BAŞLANGIÇ

KONYA SATRANÇ AİLESİNE;

          20 Aralık 2016 tarihinde Federasyon Konya İl Temsilciliği görevine atandım Beni bu göreve atayan TSF Başkanımız Sayın Gülkız TÜLAY ve yönetim kurulu üyelerine destek ve güvenleri için saygılarımı sunarım. TSF çalışanları ile kurul başkanları ve üyelerine önümüzdeki dönem çalışmalarında başarılar diler her konuda koordine içinde olacağımız inancını paylaşmak isterim. Ben ve çalışma arkadaşlarım, faaliyetlerimizi “Şeffaf ve Adil” bir yönetim anlayışı ile gerçekleştireceğiz. 
          Bu görevi benden önce sürdüren Hasan ONAT Bey’e ve çalışma arkadaşlarına, yaptıkları katkı ve hizmetlerden dolayı teşekkür ederim.

          Görev sürem boyunca benim ve çalışma arkadaşlarımın birinci hedefi huzur ve güven ortamında karşılıklı sevgi ve saygıya dayalı başarı odaklı “Sporcuların adil bir yönetim ve uygun sağlık koşullarında turnuva organizasyonlarında oynamalarını sağlamak ve kişisel gelişimlerini tamamlamak için seviyelerine uygun satranç antrenörlerine erişimlerini kolaylaştırmaktır”. Bunu gerçekleştirmek için şüphesiz antrenör ve hakemlerin gelişimi için tedbirler alacak, dernek, merkez ve kulüplerimizin gelişimine tüm gücümüzle destek vereceğiz.

          Bu kapsamda, Türkiye Satranç Federasyonu ve Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile koordineli olarak seminerler, kurslar açacak, toplantılar yapacak, turnuvalar düzenleyeceğiz.

          Başarı, bir ekip işidir. Konya İl Temsilciliği faaliyetleri de tek kişinin her şeyi gerçekleştiremeyeceği büyüklüğe ulaşmıştır. Konya’nın satrançta istenen üst seviyelere taşınması, Konya satranç ailesini oluşturan siz hakem, antrenör, oyuncu ve velilerin sunacağı katkılarla gerçekleşecektir. Sizlerden gelen talep, eleştiri ve geribildirimler çalışma arkadaşlarım ve benim için birinci derecede yönlendirici olacaktır.

          Bu kapsamda, ilimiz faal satranç kulüpleri temsilcileriyle 08 Ocak 2017 Pazar günü saat 17.00’da Satranç İl Tertip Komitesinin oluşturulması için Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Eğitim ve Toplantı Salonunda toplantı yapılacaktır.

           Konya Satranç İl Temsilciliği görev değişiminin Konya satrancının gelişimine katkıda bulunmasını diliyor, saygılarımı sunuyorum.

                                                                                                        Kadir ALTIN
                                                                                           TSF Konya Satranç İl Temsilcisi