banner isbank

Konya’mızın Gururları Yaşar Efe KAYAN ve Ayaz BÜYÜKTERZİ


Konya’ mızın gururu kıymetli sporcularımızı yürekten tebrik ediyor ve kutluyoruz.

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından 21-27 Ocak 2017 tarihleri arasında Antalya’da yapılan 81 ilden ve K.K.T.C den toplam 2390 sporcunun katıldığı Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonasına ilimizden çeşitli okullarından Türkiye Küçükler Şampiyonasına 37 sporcu, Türkiye Yıldızlar Şampiyonasına 7 sporcu olmak üzere toplam 44 sporcu katılmıştır.

Şampiyonaya 10 Yaş Genel Kategorisinde katılan ve 240 sporcunun yer aldığı gurupta yarışan Konya Diltaş İlkokulu 4’üncü sınıf öğrencisi Yaşar Efe KAYAN 8 puan alarak Türkiye ikincisi olmuştur. Bu başarısıyla ülkemizi uluslararası müsabakalarda temsil etme hakkı kazanmıştır.

Şampiyonaya 7 Yaş Genel Kategorisinde katılan ve 205 sporcunun yer aldığı gurupta yarışan ilimizin sporcusu ve Özel Konya ODTÜ Alp Koleji öğrencisi Ayaz BÜYÜKTERZİ 7 puan alarak 5. ile aynı puanda ancak averaj farkı ile şampiyonayı Türkiye 11.si olarak tamamlamış ve Milli Takım Havuzuna girmeyi başarmıştır.

Ayrıca şampiyonalara katılma cesareti göstererek centilmence yarışan ve ellerinden geleni yapan ancak dereceye girememiş olan bütün sporcularımızı da tebrik ediyor ve kutluyoruz.