banner isbank

Satranç Haberleri

Çubuk Belediyesi II. Uluslararası Açık Satranç Turnuvası

2.cubuk    Çubuk Belediyesi II. Uluslararası Açık Satranç Turnuvası, 05 - 10 Eylül 2016 tarihleri arasında Yükselen Koleji Spor Salonu - Çubuk / Ankara'da gerçekleştirilecektir.
Ayrıntılı bilgi için : Turnuva Sayfası

Türkiye Kulüpler Şampiyonası

2016 Türkiye Kulüpler Şampiyonasında Konya Erkin Spor Kulübü ile Gambit Satranç Spor Kulübü yarıştı. Takımlarımız üstlerine düşen görevleri en iyi şekilde yerlerine getirerek başarılı sonuçlar elde ettiler. Turnuvaya 10.sırada başlayan Konya Erkin Spor Kulübü 9 tur sonunda 26.olarak gelecek yıl faaliyete geçecek Türkiye Satranç İkinci Ligi'nde ilimizi temsil etmeye hak kazandı. Kulüpler Şampiyonasında yarışan kulüplerimizin yönetici, antrenör ve sporcularının tebrik eder başarılarının devamının dileriz.

1.Kademe Antrenörlük Kursu

11-15 Temmuz 2016 tarihlerinde ilimizde 1.Kademe Antrenörlük Kursu açılacaktır. Kursa katılacak olanların ekteki evrakları hazırlamaları gerekmektedir. Kursa katılacak olanların yatırdıkları kurs ücretlerine ait dekontların örneği ile iletişim bilgilerini Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine göndermeleri rica olunur.

Kurs Yeri : GHSİM Eğitim ve Toplantı Salonu

Kurs Başlama Tarihi ve Saati : 11 Temmuz 2016 Pazartesi      14:00

Not : Kursa gelirken katılmak için gereken belgeleri getirmeyi unutmayınız.

Temel Eğitim Ders Notları

Gereken Belgeler

Antrenör Kursu Belgeleri

13-17 Nisan 2016 tarihlerinde gerçekleşen 1.Kademe Antrenörlük Kursunda başarılı olan kursiyerlerin belgeleri gelmiştir. Kursiyerler belgelerini Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Servisinden alabilirler.

Aday Hakemlik ile Hakem Gelişim Kursu

aday hakem1 il hakemi kokard  ulusal


2-4 Eylül 2016 tarihlerinde ilimizde Aday Hakemlik ile Hakem Gelişim Kursu açılacaktır. Kursa katılmak isteyenlerin ekte bulunan belgeleri hazırlayarak dekontlarının bir örneğini Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine en geç 31 Ağustos 2016 tarihine kadar göndermelerini rica ederiz.

Hakem Gelişim Kursu , kursta başarılı olan aday hakemlerin il hakemliğine terfileri ile il hakemi olanların ise ulusal hakemlik için bir norm yerine geçmektedir.


Aday Hakem Kursu İçin Gerekenler

Hakem Gelişim Kursu İçin Gerekenler